Dňa 5.5.2024 (streda) sa konalo okresné kolo atletiky stredných škôl. Naši študenti ukázali, že nemajú len múdre hlavy, ale aj rýchle nohy a silné ruky. Preteky sa uskutočnili na atletickom štadióne v Čadci za účasti vyše 50 súťažiacich.

Celkovo sme získali 22 individuálnych medailí, z ktorých 6 bolo zlatých, 8 strieborných a 8 bronzových. V šprintoch dominovali Jozef Bacula (3. miesto), Matej Bulej (2.miesto), ale aj Beáta Lukašíková (2. miesto). Tá ovládla aj beh na 800 m a tesne za ňou dobehli naše dve dievčatá – Nina Gerátová a Lara Pajonková. Gymnazisti žali všetky pódiové umiestnenia aj v behu na 1000m chlapcov, kde s veľkým náskokom vyhral Jakub Šuška, druhý dobehol Matej Mareček a tretí bol Matej Klimek. V technických disciplínach sa darilo Eme Lukašíkovej, ktorá suverénne vyhrala vrh guľou aj hod oštepom.

Atletika 2024 Atletika 2024

Krásne 3. miesto vo vrhu guľou si vybojovala Nela Šteinigerová a v rovnakej disciplíne bodoval aj Tomáš Petrek na 2. mieste. V hode oštepom sa presadil Matej Bulej, keď mu jeho hod priniesol slušné 3. miesto. Medzi dievčatami sa umiestnila Nina Gerátová na 3. mieste. Ninke sa mimoriadne darilo aj v ďalšej technickej disciplíne, a to v skoku do výšky, ktorú vyhrala pred druhou Ninou Čimborovou a treťou Viktóriou Kontríkovou. Víťazstvo v rovnakej disciplíne si pripísal aj Matej Mareček, druhý skončil Alex Tvarožek. V skoku do diaľky bodovali naši dvaja žiaci – Kristián Lieskovan na 2. mieste a Matúš Tabačar na 3.mieste. Svoju dominanciu potvrdili gymnazisti aj v štafetových behoch 4x100m, kde suverénne vyhrala dievčenská štafeta v zložení Nina Gerátová, Adriana Brezinová, Ema Lukašíková a Beáta Lukašíková a takisto chlapčenská štafeta v zložení Jozef Bacula, Kristián Lieskovan, Matej Klimek a Matej Bulej.

Našim študentom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme im mnoho ďalších úspechov či už na pôde školy alebo na atletickom štadióne.